Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп випередив свого опонента Гілларі Клінтон на 1%.

Про це повідомляє агенство Reuters, що разом із міжнародною дослідницькою компанією Ipsos опублікувало результати опитування. Згідно якому Трампу віддають перевагу 40% потенційних виборців, а Клінтон – 39%. Дослідження проводилося із 26 серпня по 1 вересня та охоплювало всі 50 штатів.

Останнім часом, всередині Республіканської партії помітно зросла підтримка Трампа. Це пов’язано з тим, що минулого місяця електоральний розрив між двома кандидатами досяг свого максимуму – 12%. Колишні опоненти Трампа всередині Республіканської партії змушені були консолідуватися. Адже загроза стати №2 в американському політикумі переважила амбіції та бізнес-інтереси.

Падіння рейтингу, змусило Трампа переглянути своє ставлення до ряду актуальних проблем: іміграція та сексуальні меншини.

Наприкінці червня він заявив, що планує заборонити в’їзд до країни не всім мусульманам, а лише імігрантам із «терористичних держав». І хоча Трамп так і не пояснив, які держави він вважає терористичними, американські мусульмани позитивно сприйняли цю заяву.

Також, Дональд Трамп запевнив, що немає жодного сенсу переглядати вердикт Верховного суду США стосовно легалізації шлюбів геїв та лесбійок. В інтерв’ю “Hollywood Reporter”, на питання журналіста про те, чи є шлюби для сексуальних меншин «мертвим питанням для Республіканської партії сьогодні», Трамп відповів: «Деякі люди сподіваються на прийняття поправок, але цього не буде». За ці слова він отримав звання найбільш ЛГБТ-дружнього кандида зі всіх 16 претендентів на пост очільника Білого Дому від Республіканської партії.

З іншого боку зросло невдоволення до Гілларі Клінтон. Експерт по США з британського Бермінгемського університету Скотт Лукас пояснює, що Трамп, не зважаючи на скандальні заяви та агресивну поведінку, виглядає цілком щирим і переконливим, чим у свою чергу не може похизуватись Клінтон.

«З’являючись на публіці, вона веде себе незграбно, будь то агітаційні заходи або ж просто зустрічі з людьми», – підсумовує експерт.