На початку лютого у Європі відбулися дві зустрічі українських олігархів, на яких вони обговорювали стратегії послаблення політичних позицій президента України Петра Порошенка. 

Як повідомило власне джерело ІНФОРМАТОРа, Дмитро Фірташ та Ігор Коломойський зустрілися у Відні (Австрія), а Олександр Онищенко та Сергій Льовочкін – у Женеві (Швейцарія), звідки вилетіли до Москви.

Народні депутати Сергій Льовочкін та Олександр Онищенко передовсім зацікавлені у забезпеченні власної свободи і безпеки, а також особистій помсті главі держави, тоді як бізнесмени Дмитро Фірташ та Ігор Коломойський мають на меті повернути промислові і грошові активи. Через це поки не відомо, чи об’єднають зусилля дві пари політиків у найближчій перспективі.

Представник парламентської фракції “Опозиційного блоку” Сергій Льовочкін та депутатської групи “Воля народу” Олександр Онищенко зустрілися у Женеві (Швейцарія) тиждень тому, а звідти вилетіли у Москву. Для перельоту політики використали приватний літак Льовочкіна Bombardier Challenger 850.

Олігархи Ігор Коломойський та Дмитро Фірташ провели свою зустріч у столиці Австрії в кінці січня, адже в’їжджати в Україну оголошений у міжнародний розшук та розшук НАБУ Фірташ поки не може. Під час зустрічі Фірташ та Коломойський обговорювали шляхи, якими зможуть повернути власні бізнес-ресурси.

Бізнесмени розглядають і варіант діалогу, але припускають, що, найбільш імовірно, із президентом Порошенком доведеться вступити у боротьбу.

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР повідомляв про те, що у верхівці партії “Опозиційний блок” стався розкол між олігархічними групами, у результаті якого парламентську політсилу поділять на дві партії.

Народний депутат Сергій Льовочкін планує вдруге створити “Партію розвитку України”. Іншу партію очолить народний депутат Вадим Новинський.