Завтра 21 лютого Шевченківський районний суд міста Києва розгляне клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Назарука Юрія, який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ст. 257, ч. 2 ст. 194, ч. 3 ст. 206 КК України.

Початок засідання — 15:00.

Адреса — вулиця Дегтярівська, 13А.

Слідчий суддя — Слободянюк Павло Леонідович.

Справа проти Юрія Назарука за всіма ознаками є замовною.

01.11.2018 року Юрія Назарука незаконно затримали біля його будинку, коли той вів старшу доньку до дитячого садочку. Посилання слідчих на п. 2 ч. 1 ст. 208 КПК України, як на підставу затримання, було незаконним, адже вимоги цього пункту надають можливість службовим особам затримувати виключно безпосередньо після вчинення злочину або при наявності очевидних ознак на тілі, одязі чи на місці події чого у Назарука не було.

03.11.2018 року Шевченківським районним судом Юрію Назаруку було обрано найсуворішій запобіжний захід – тримання під вартою без можливості внесення застави. Три місяці його тримали під вартою в Ізоляторі тимчасового тримання, незважаючи на заборону тримання осіб в ІТТ більше 10 діб!

Зараз Назарук перебуває у слідчому ізоляторі. Для продовження його тримання під вартою стороною обвинувачення подано до Шевченківського районного суду м. Києва відповідне клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Прокурор у клопотанні про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою використовує шаблонні формулювання, не підтверджені матеріалами справи, обмеживсь описом тяжкості злочину, тяжкістю покарання за вчинений злочин, загальні дані.

Оскільки слідчий та прокурор знають, що затримання Назарука було безпідставним, а рішення суду першої інстанції про тримання під вартою незаконним, вони зроблять все можливе, аби не дати правосуддю звершитись. Сторона обвинувачення розуміє, що зараз Юрій Назарук може вийти на свободу.

Окремо слід відзначити публікацію великої кількісті фейкових матеріалів проти затриманого на сайтах з досить сумнівною репутацією. В них замовники намагаються виправдати незаконне тримання ветерана війни за ґратами.

Нагадаємо, що Юрій Назарук пішов добровольцем на фронт захищати Україну, а після АТО з побратимами боровся проти свавілля київських чиновників та недобросовісних забудовників, що і призвело до появи впливових недругів.

Підтримати репресованого активіста до суду прийдуть ветерани АТО, правозахисники, друзі та кияни, яким своєю діяльнісню він допомагав.