Сьогодні, 9 лютого, політики з оточення екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі повідомили про його затримання співробітниками «Альфи» СБУ.

Одними з перших про це написали близький до Саакашвілі політик Давід Сакварелідзе та народний депутат від ВО «Батьківщина» Ігор Луценко.

«Sos! До готелю Fairmont Grand Hotel Kyiv (вул. Набережно-Хрещатицька, 1) Порошенко надіслав «Альфу», щоб забрати Саакашвілі! Всі їдемо туди!» – забив тривогу Сакварелідзе у Facebook.

Приблизно в той же про затримання грузинського політика написав Луценко. Щоправда, згодом депутат видалив своє повідомлення.

Як тільки з’явилися перші меседжі про арешт Саакашвілі, вітчизняні  ЗМІ активно підхопили їх. Та не пройшло і години, як в СБУ офіційно повідомили: «Ця інформація не відповідає дійсності».

На думку медіаекспетра Олександра Довгого, Саакашвілі вигадав інформацію про його затримання, щоби ЗМІ згадали про нього.

«Саакашвілі зрозумів, що Міхомайдан затухає, а недільні марші вже приїлися. Ще пару тижнів тиші і зникне надія на фінансову підтримку від олігархів-утікачів. Декілька днів в ЗМІ попередньо «мусолили» тему про можливе затримання та депортацію, а потім наближені Саакашвілі одночасно роблять заяви з фейком про «Альфу» СБУ та кидають їх в розігріте інформаційне поле», – написав він у Facebook.

За його словами, «чергове шоу було влаштоване за старою і надійною схемою».

«Спецоперація пройшла успішно: про нашого «героя» згадали, і більшість ЗМІ підхопили тези з «імпровізованого» брифінгу», – зазначив медіаексперт.

При цьому він зіронізував, що «на роль «Альфи» могли знайти когось і здоровішого, а не рядових «тітушок».


“Тітушки”, які прийшли “затримувати” Саакашвілі

Довгий також нагадав, що раніше ІНФОРМАТОР вже писав про те, які олігархічні ЗМІ лояльні до Саакашвілі. Зокрема, в інсайді видання повідомлялося, що 17 жовтня 2017 року у Женеві Ігор Коломойський проводив зустріч з генеральним директором телеканалу «1+1» Олександром Ткаченком, генеральним продюсером телеканалу «NewsOne» Дмитром Носиковим і заступником головного редактора інтернет-видання «Страна.ua» Світланою Крюковою, на якій домовлявся про медійний супровід «нової революції» на чолі з Міхеїлом Саакашвілі.

Медіаексперт звернув увагу на те, що одними з перших про сьогоднішнє затримання Саакашвілі повідомляли ті ж самі ЗМІ.

«Залишилося ще дочекатися на вечірній випуск ТСН», – додав він.

Нагадаємо, раніше Ігор Луценко розповів, куди можуть депортувати Саакашвілі окрім Грузії.