КНДР готова провести нові ядерні випробування.

Про це повідомляє міністерство оборони Південної Кореї. У Сеулі додають, що для цього може бути використаний тунель на полігоні в горах, який раніше не використовувався.

Речник міністерства оборони Республіки Корея Мун Санг-Джун заявив: «Додаткові випробування можуть відбутися у одному з тунелів, де вже зроблені всі приготування для цього». Він не уточнив джерела інформації, пославшись на дані розвідки, утім, відзначив, що збройні сили Південної Кореї перебувають у повній готовності, щоб у разі чого відповісти на «подальші ядерні випробування, запуск балістичних ракет або провокації на суші» з боку Півночі.

У ЗМІ відзначають, що наразі неможливо підтвердити або спростувати заяву сеульського відомства. Ситуація ускладнюється тим, що південнокорейська розвідка не зуміла передбачити попереднє ядерне випробування у КНДР 9 вересня, що ставить під сумнів її рівень.
Утім, слід зауважити, що на Півночі не приховують планів щодо подальшої розробки ядерної зброї. У Пхеньяні відзначали, що після успішного випробування 9 вересня КНДР здійснюватиме нові заходи з метою покращити та збільшити ядерний арсенал. Пізніше також стало відомо, що військові Південної Кореї розробили план бомбардувань Пхеньяну на випадок, якщо КНДР проявить ознаки готовності нанести ядерний удар.

Аналізуючи ситуацію, у коментарі британському виданні The Guardian експерт з вивчення Північної Кореї Скотт Снайдер відзначає, що цілі Пхеньяну очевидні: вже 10 років з моменту першого випробування КНДР намагається затвердитись у статусі ядерної держави. У свою чергу Сполучені Штати, ворог Пхеньяну №1, економічними санкціями та залучанням міжнародної спільноти до політики ізоляції Північної Кореї намагаються змусити Кім Чен Ина відмовитись від ядерної зброї. Та, як відзначає Скотт Снайдер, результатом стало зміцнення відносин КНРД із Китаєм. Відтепер тільки КНР зможе стати посередником у потенціальному ядерному роззброєнні Північної Кореї, що дає Китаю додатковий козир у відносинах зі Сполученими Штатами.

Утім, у такому роззброєнні зацікавлений і Пекін, якому невигідна нестабільність та небезпека у регіоні. При цьому Снайдер впевнений, що відмова від ядерної зброї неможлива за мілітаристського режиму Кім Чен Ина.
Нагадаємо, 9 вересня КНДР провела найпотужніші у своїй історії ядерні випробування, які призвели до землетрусу магнітудою 5,3. Вибух із потужністю приблизно 10 кілотонн засвідчив, що у Пхеньяні більш ніж вдвічі перевершили попередній результат випробувань. Після цього Рада Безпеки ООН оголосила про запровадження нових санкцій проти Північної Кореї.

У Державному Департаменті США заявили також про намір запровадити власні санкції. Відзначимо, що перше ядерне випробування у КНДР у жовтні 2006 року, як і наступні чотири, проходили також у тунелях на північному сході країни.