Голосів депутатів від фракцій “Опозиційний блок” та “Батьківщина” не вистачило для прийняття законопроекту про присвоєння звання Героя України постраждалим під час Революції Гідності та забезпечення їх соціальними гарантіями.

Сьогодні, 14 листопада відбулося голосування за законопроект №5697 про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Відповідними змінами передбачалося присвоєння постраждалим під час Революції Гідності звання Героя України. Також законопроект покликаний забезпечити учасників подій на Майдані Незалежності соціальним захистом, пільгами та матеріальним забезпеченням.

Юлія Тимошенко, будучи присутньою на засідання парламенту, як і більшість її колег по фракції, витягла картку для голосування, щоб у системі Верховної Ради її було позначено як відсутню.

З 20 депутатів “Батьківщини”, 14 не голосували: Абдулін, Бухарєв, Дубіль, Івченко, Кожем’якін, Крулько, Луценко, Власенко, Кириленко, Рябчин, Соболєв, Немиря та Шкрум. Лише шестеро підтримали ухвалення відповідного рішення.

Фракція “Опозиційний блок”, маючи 43 мандати, не віддала жодного голосу на підтримку законопроекту, а четверо парламентарів показово утрималися від голосування. Не голосували за визнання Героїв Небесної Сотні: Бакулін, Балицький, Бахтеєва, Білий, Бойко, Вілкул, Гальченко, Гусак, Добкіни, Долженков, Дунаєв, Звягільський, Іоффе, Ківалов, Кісельов, Козак, Колєсніков, Королевська, Ларін, Льовочкіни, Мартовицький, Матвієнков, Мирний, Мірошниченко, Мороко, Нечаєв, Німченко, Новинський, Омельянович, Павленко, Павлов, Папієв, Рабінович, Сажко, Скорик, Солод, Шенцев, Шпенов, Шурма, Шуфрич та Воропаєв.

Народні депутати, які брали участь у голосуванні і підтримали зміни до чинного законодавства наголошують, що саме голосів депутатів від “Опозиційного блоку” та “Батьківщини” не вистачило для ухвалення відповідного рішення. Також парламентарі зауважили, що такі дії колег є паплюженням пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР повідомляв, що “Опоблок” та “Батьківщина” не голосували за надання Україні безпекових гарантій США.