Конфлікти між НАБУ і САП та оприлюдненні аудіозаписи розмов Назара Холодницького показали, що методи діяльності створених кілька років тому антикорупційних органів нічим не відрізняються від методів роботи старих правоохоронних органів.

Про це у коментарі виданню ІНФОРМАТОР заявив політичний експерт Мар’ян Ощановський.

«Що ми побачили після опублікування записів розмов керівника САП та виступів Ситника і Холодницького в Раді? Те, що нові антикорупційні органи нічим не кращі від старих прокуратури, СБУ, міліції. Ми побачили, що Холодницький тиснув на суд, щоби той прийняв потрібне йому рішення, та намагався вберегти свого друга-бізнесмена від кримінального переслідування. Це методи роботи старих, корумпованих правоохоронних органів», – сказав він.

Експерт вважає, що у звітах Ситника і Холодницького у парламенті «було багато піару, за яким вони намагалися приховати відсутність реальних результатів роботи очолюваних ними органів».

Він припустив, що розбіжності, які часто виникають між керівниками НАБУ і САП, в тому числі через різні бачення щодо обґрунтованості доказової бази у тій чи іншій справі, можуть свідчити про їхній низький рівень компетентності.

Експерт також зауважив, що «історія з прослуховуванням Холодницького дискредитує не лише його, але й НАБУ, яке компромат на голову САП отримало незаконним шляхом, так як не має права слухати людей».

Відповідаючи на питання, хто може стояти за конфліктами між цими двома антикорупційними органами, експерт висунув дві версії.

«В цьому може бути зацікавлений генпрокурор Юрій Луценко, щоби усунути недостатньо контрольованого Холодницького та взяти під контроль Антикорупційну прокуратуру. З другої сторони, у звільненні чинного голови САП можуть бути зацікавленні США, які вважають його недостатньо лояльним, на відміну від Ситника», – припустив він.

Нагадаємо, голова САП Назар Холодницький, перебуваючи у Страсбурзі, проживав в одному з найдорожчих готелів міста «Le Jean-Sébastien Bach».