На Тернопільщині депутат обласної ради від партії Гриценка, міський голова і патрульна поліція блокують підприємство, та з метою отримання неправомірної вигоди звинувачують підприємство у роботі на ДНР.

У селі Новосілка Підволочиського району на Тернопільщині місцева влада протиправно блокує роботу підприємства, перекриваючи дорогу, пиляючи дерева та розкидаючи металеві цвяхи на проїжджу частину.
ТОВ «Кар’єр Новосілка», є правонаступником підприємства, яке фактично здійснювало свою господарську діяльність в Підволочиському районі з 1970-х років.

Підприємство є провідним платником податків у районі, фактично містоутворюючим, а також взірцем в питаннях дотримання законності, екології, дозвільної та іншої документації, що не часто зустрінеш у сфері видобутку вапнякового каменю, гальки, гравію та щебеню. Щомісяця підприємство сплачує обов’язкові платежі, які йдуть до державного та місцевого бюджетів на суму близько 687 000 грн, а також добровільно сплачувало кошти по соціальній угоді на користь громади у сумі близько 100 000 грн на місяць.

36258362_2107955039530384_7565980329542942720_n

Зрозуміло, що охочих поживитися чиновників та псевдоактивістів за час роботи підприємства було чимало, але випадки зухвалого бандитизму, відкритого самоправства та умисної бездіяльності правоохоронців фактично можуть призвести до зупинки роботи підприємства. Станом на сьогодні на підприємстві працює близько 100 провідних спеціалістів в різних галузях. У зв’язку з постійними блокуваннями підприємство змушене скорочувати кількість працюючих, які будучи вузькопрофільними спеціалістами не мають можливості знайти роботу та змушені їхати до Польщі на роботи, які не потребують освіти, залишаючи свої сім’ї.
Головні учасники блокування: Васько, Савончак, Купчак, Хрущ.

36272774_2107954962863725_1579238768701865984_n 36290286_2107954989530389_756372585825959936_n 36223246_2107955026197052_1473916953604128768_n36254465_2107954939530394_75737191304658944_n

З метою блокування роботи підприємства та подальшого отримання неправомірної вигоди за безперешкодну роботу підприємства де-факто у злочинну змову між собою увійшли: депутат Тернопільської обласної ради Васько П.З. (член політичної партії Громадська позиція Анатолія Гриценка, який систематично вчиняючи злочини заробляє на підприємствах, штучно створюючи їм проблеми з отриманням (продовженням) дозвільної документації. До його політичної, а також протиправної підприємницької діяльності ми повернемося в інших більш розгорнутих матеріалах; міський голова Скалату Савончак П.В. (підручний Васька П.З., що виділяється тільки особливою безграмотністю); учасник АТО Хрущ Н.Г. (теж підручний Васька П.З., що виділяється тільки особливою брехливістю) та начальник Підволочиського районного відділу поліції Купчак А.В., який не реагує належним чином на факти блокування транспортних комунікацій, самоправства та бандитизму в Підволочиському районі.

Обставини блокування

З травня 2016 року окремими мешканцями села Новосілка, будинки яких знаходяться по вулицям Л. Українки та Б. Хмельницького і межують з проїжджою частиною, по якій ТОВ «Кар’єр Новосілка» перевозить продукцію на залізничну станцію Скалат Підволочиського району Тернопільської області, за співучасті депутата Тернопільської обласної ради Васька П.З., безпідставно та систематично, з порушенням норм чинного законодавства перекривається рух автотранспорту підприємства.

Варто зазначити, що підлеглі Васька за згоди останнього умисно організовують та підбурюють людей, а також підтримують їх матеріально, щоб вказані громадяни не йшли на мирову угоду з підприємством (керівництво підприємства в законних рамках на підставі укладених угод надавало грошову щомісячну допомогу в розмірі 5 тисяч гривень селянам, які відчувають незручності у зв’язку з господарською діяльністю підприємства). За даними фактами Національною поліцією відкрито ряд кримінальних проваджень за ст. 356 (самоправство), ст. 279 (блокування транспортних комунікацій) та ст. 206 (протидія законній господарській діяльності) КК України.
Внаслідок цих злочинних дій підприємство позбавлене можливості виконувати укладені угоди на поставку готової продукції, і як результат, підприємству щоденно заподіюється значна шкода. В результаті вчинення злочинних дій вказаними вище особами державний та місцевий бюджети недоотримують у вигляді обов’язкових платежів близько 700 000 грн. на місяць.

Схожим чином, за співучасті депутата Тернопільської обласної ради Васька П.З. та його підручного вищевказаного Хруща Н.Г. з метою отримання неправомірної вигоди та особистого збагачення блокувались транспортні комунікації та протидіяли законній господарській діяльності й інших кар’єрів, зокрема сусіднього кар’єру – Полупанівська філія ТОВ ВК «Гірничодобувна промисловість», на якому Хрущ Н.Г., до речі, раніше працював головним енергетиком. В результаті цих нахабних незаконних дій, роботи на підприємстві та сусідньму Полупанівському кар’єрі були повністю зупинені на декілька тижнів. Методом вчинення злочинних дій вказані вище особи також намагались зупинити роботу ще одного кар’єру в Тернопільській області – ПАТ «Коржівський СГДК», де вони получили «по зубам» від працівників кар’єру.

Але на цьому ці «відморожені» не заспокоїлись. Зокрема, на засіданні Тернопільської обласної ради, яке відбулось 13 березня 2018 року, Хрущ Назар Григорович озвучив інформацію про те, що до громадської організації, яку він представляє, звернулися мешканці с. Новосілка Тернопільської області щодо надання допомоги у захисті їх прав. Зазначений виступ Хруща Н.Г. оприлюднено в засобах масової інформації. При цьому Хрущ Н.Г., виступаючи на засіданні обласної ради у військовій формі зазначив, що у Підволочиському районі працюють кар’єри, які зареєстровані у м. Донецьк і податок на прибуток платять на територію сепаратистів – окупантам України, маючи на увазі господарську діяльність ТОВ «Кар’єр Новосілка», що розташоване у Підволочиському районі.

Варто зазначити, що всеукраїнське громадське об’єднання ветеранів, учасників та волонтерів антитерористичної операції на сході України вважає зазначені дії Хруща Н.Г., як особи яка має статус учасника АТО, неприпустимими, аморальними, та кримінально карними і просить Хруща Н.Г. не пов’язувати свою громадську діяльність по блокуванню роботи підприємства, введення в оману громадян з метою особистого збагачення до українського військового добровольчого руху! Також, представники всеукраїнського громадського об’єднання ветеранів, учасників та волонтерів антитерористичної операції на сході України в квітні цього року звернулись до керівництва Тернопільської обласної ради та облдержадміністрації, а також правоохоронних органів з проханням дати належну оцінку діям Хруща Н.Г. та притягнути до кримінальної відповідальності осіб, що вчиняють кримінальні правопорушення, які полягають у бандитизмі та хуліганстві, блокуванні транспортних комунікацій та перешкоджанні законній господарській діяльності. А підприємство, в свою чергу, було вимушене звернутися до суду з позовною заявою про захист честі, гідності трудового колективу, ділової репутації підприємства та зобов’язання брехливого Хруща щодо її спростування.Але видно, як говориться в народному прислів’ї, – все «в свинячий голос».36222820_2107954919530396_1044518978187165696_n Так на черговій сесії Підволочиської районної ради, де обласний депутат Васько П.З. традиційно має дуже впливові позиції, Хрущ зно відчибучив те саме – знов звинуватив кар’єр «Новосілка», як такий, що зареєстрований у м. Донецьк і податки сплачує на територію сепаратистів! І це було озвучено в залі при при мовчазній тиші з боку як депутатів, так і керівництва Підволочиської районної ради та райдержадміністрації. Жоден не обірвав цього самодура і не вказав йому пальцем на двері. Тоді виникають резонні питання, – а хто взагалі його туди запросив (Хрущ не має статуса депутата, окрім статуса «псевдоактивіста», і чи не зрежисовані це якимось Карабасом-Барабасом дії, щоб показати спектакль Підволочиським депутатам і тим самим зірвати питання погодження оцінки земельної ділянки, яке виносилось на розгляд сесії?!! А ще слід зазначити, що за викликами працівників Підволочиського РВ ГУНП на місце вчинення злочину, пов’язаних з блокуванням проїзду транспорту підприємства, службові особи – поліцейські обмежуються лише вiдеофiксацiєю факту перекриття доріг з вiдбором вiдповiдних пояснень або протоколiв допитiв вiд його учасникiв і адмiнiстрацiїї підприємства. При цьому, на вимогу керівництва підприємства до працівників поліції прибрати з дороги транспортнi засоби мешканців, які вчиняють діяння передбачені ст. 279 КК України та, як такi, що перешкоджають дорожньому руху i створюють загрозу ДТП, службові особи Підволочиського РВ ГУНП в супереч нормам чинного законодавства не реагують, посилаючись на те що, «необхiдна вiдповiдна вказiвка з верху».

В подальшому, відчуваючи свою безкарність та абсолютну бездіяльність Національної поліції, депутат Тернопільської обласної ради та член політичної партії Громадська позиція Анатолія Гриценка Васько П.З. підбурює окремих активістів на вчинення хуліганських дій, таких як пиляння дерев та перекриття спиляними деревами транспортних комунікацій, яким користується підприємство (що саме по собі містить в собі ознаки одразу трьох злочинів: 246, 296, 279 КК України), розкидування металевих цвяхів на дорожнє покриття загального призначення, що унеможливлює проїзд вантажних автомобілів та створює аварійну ситуацію на дорозі для всіх учасників руху, а також незаконне встановлення шлагбаумів та дорожніх знаків на ділянках автомобільної дороги, якими користуються вантажні автомобілі підприємства.

Саме з метою обмеження руху вантажним автомобілям підприємства депутат Васько П.З. вступив у змову з міським головою Скалату Савончаком П.В. та подальшого блокування підприємства на професійній основі – шляхом використання адміністративного ресурсу. Від так, 25 травня 2017 року виконавчий комітет Скалатської міської ради рішенням №57 «Про обмеження руху вантажних автомобілів по вул. Л. Українки та Б.Хмельницького в с. Новосілка» забороняє рух вантажних автомобілів вагою понад 10 тон по міським дорогам загального користування, якими в тому числі користується ТОВ «Кар’єр Новосілка», а керівництву підприємства рекомендує перевозити готову продукцію масою понад 10 тон через ґрунтову накатану дорогу довжиною близько 20 км, яка не має відповідного дорожнього паспорту та проходить через приватні фермерські паї, законність рух через які, з юридичної точки зору, викликає певні сумніви.

36188183_2107954902863731_6395426395048116224_n

І якщо з Васьком, Хрущем та Савончаком все зрозуміло, то м’яко кажучи, дивує в цій ситуації позиція Національної поліції, яка по суті незаконно погодила проект та схему дорожнього руху по вул. Б. Хмельницького та вул. Л. Українки в с. Новосілка Підволочиського району. Адже як інакше можна погодити проект та схему дорожнього руху, навіть не дивлячись на місці на зазначені дороги та схеми, які рекомендують автомобілям вагою понад 10 тон їздити по фермерським паях, тим паче навіть не реєструючи документ, як це передбачено нормами діловодства а державних установах?

Також, варто зазначити, що під вказаними знаками чергують працівники поліції, які накладають штрафи на водіїв ТОВ «Кар’єр Новосілка», при цьому не зупиняючи будь-які інші вантажні автомобілі вагою понад 10 тон. А тепер виникає законне питання, – а чи не вбачає Національна поліція України ознаки правопорушень, пов’язаних з корупцією збоку Скалатського міського голови Савончака П.В., а також можливих правопорушень зі своєї сторони, закриваючи очі на очевидні факти беззаконня? Невже задля цього створювався новий «чесний» правоохоронний орган, який утримується за рахунок платників податків, у тому числі тих, які працюють на гірничо-добувному підприємстві ТОВ “Кар’єр Новосілка”?

Олег Виговський