25 вересня Борис Джонсон, голова закордонного відомства Великої Британії, заявив, що Росія може виявитись винною у воєнних злочинах у Сирії. Про це він сказав виступаючи на телеканалі BBC1. Цю заяву Джонсон зробив напередодні сьогоднішньої зустрічі Ради Безпеки ООН.

Обговорюючи із журналістом Ендрю Марром російське бомбардування Алеппо, Джонсон відзначив, що Росію звинуватять у воєнних злочинах, якщо виявиться, що її авіація била по мирних цілях. На думку Бориса Джонсона, саме засудження Росії перед міжнародною спільнотою може змусити Кремль відступитися від воєнної кампанії у Сирії. Раніше Державний департамент США заявляв, що присутність російського контингенту у Сирії заважає виконанню мирної угоди.

«Путінський режим не тільки подає Асаду пістолет, він ще й стріляє з нього. Росіяни справді беруть участь у цьому», – сказав Джонсон. Він також додав, що з 2013 року Захід не виробив єдиної стратегії щодо тиску на Росію.

Нагадаємо, що цього року британський парламент, як і уряди інших європейських країн, прийняв рішення відмовитись від воєнних дій у Сирії, де раніше коаліція західних держав протистояла сирійському президенту Башару Асаду. За останній рік активні бойові дії з міжнародних гравців проводили переважно США та Росія. Президент Сполучених Штатів Барак Обама відзначав, що останньою краплею для нього стало застосування військами Асада хімічної зброї.

З приводу бездіяльності Британії та інших країн Європи Джонсон відзначив: «Якщо ви скажете, що Захід надто безсилий, мені доведеться погодитись з цим. З того моменту, як ми прийняли рішення про участь у війні у 2013 році, коли була перейдена ця межа, ми не виробили ефективну воєнну стратегію та не змогли дати адекватної відповіді на ці події».

Джонсон наголосив на тому, що Британії належить лідерство у питанні впровадження санкцій, що стало єдиною ефективною мірою проти Росії.

«Вони [росіяни] винні у тому, що війна стала набагато жорстокішою та огидною, і, так, якщо виявиться, що бомбили також мирні цілі, ми маємо розібратись, чи було це бомбардування навмисним. Якщо вони знали, що скидають бомби на абсолютно неповинних мирних мешканців, тоді це воєнний злочин», – заявив він, процитувавши також визначення воєнного злочину.

Нагадаємо, що минулого тижня у Нью-Йорку проходила конференція ООН, на якій західні країни не змогли домовитись із російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим про умови поновлення перемир’я в Алеппо. Російські та сирійські бомбардувальники продовжили атакувати позиції повстанців у східній частині міста, результатом чого стали чисельні смерті.

У наступному матеріалі «Антиполітика» розповість про зустріч Ради Безпеки ООН, де також прозвучали звинувачення Росії у воєнних злочинах, зокрема в ході бомбардувань Алеппо.